Tutaj znajdziecie odnośniki do ciekawych, moim zdaniem, stron w sieci. Jest to bardzo subiektywny wybór, ale w pewnych sprawach mam dyktatorskie zapędy.  Jeżeli natraficie na niedziałający odnośnik poinformujcie mnie emailem na:  nadcovalus@wp.pl . Jeśli chcecie żebym gdzieś zajrzał, bo coś mi umknęło – napiszcie. Sieć jest tak rozległa a czasu tak mało, że mogłem przeoczyć coś wartościowego. Email podałem nieco wcześniej.

Jeżeli ktoś chciałby się zrewanżować i umieścić odnośnik do tej strony w swoim serwisie- będę wdzięczny.

 


Pierwsza z polecanych przeze mnie stron. Są na niej przygody detektywa z Breslau. Niejednokrotnie ocierające się o kolejowe klimaty. Autora cechuje niezwykła skrupulatność opisów. Czytając opowiadania, które wyszły spod jego pióra można odbyć niezwykłą podróż do opisywanych miejsc. Miejsc historycznych, zapomnianych i nieistniejących. Wszystko podlane tajemnicą i kryminalnym sosem. Odrodzone Prywatne Koleje Covalusa powstały dzięki zaangażowaniu Andrzeja Szynkiewicza twórcy “Ostatniego Detektywa w Breslau”. Stąd przewrotny tytuł linka… odnośnie korzeni tego bloga. 

 


Jedna z najciekawszych dla mnie stron w sieci. Jest na niej mnóstwo planów kolejowych stacji. Uwielbiam je przeglądać. 


 

Kolejna skarbnica wiedzy na temat stacji kolejowych w naszym kraju. 


Oprogramowanie ale… natraficie też na kolejowe tematy. 


Ciekawy serwis o tematyce kolejowej. 


Drezyny, rower szynowy, fotorelacje i inne ciekawe rzeczy.


Strona Piotra Goszczyckiego mojego wydawcy, a także autora książek i pomysłodawcy Antologii utworów zebranych o tematyce kolejowej “Pociąg naszego wieku”. Zapraszam do zapoznania się z promowaną tam literaturą. Są to perełki znalezione w czasoprzestrzeni. 

 


Strona bardzo dobrego wydawnictwa. W jego ofercie znajdują się unikatowe książki, wydane w perfekcyjny sposób. Wydawnictwo jest opowiedziane za efekt finalny zbioru opowiadań “Bilet w tamtą stronę”.